MgA. Stella Marisova
MgA. Stella Marisova                          

Stella Marisová koloraturní soprán

Operní zpěv studovala na brněnské konzervatoři ve třídě Anny Kratochvílové.V roce 1993 absolvovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně u doc. Jaroslavy Janské.Po úspěsném absolvování konkurzu obdržela od italské vlády stipendium na rok 1992. Studovala na ACCADEMIA CHIGIANA v Sieně pod pedagogickým vedením Carlo Bergonziho.


Po svých studiích působila jako solistka Mozartovy komorní opery v Praze (W A.Mozart Figarova svatba, -Zuzanka) hostovala v Janáčkově divadle v Brně v rolích (W.A.Mozart Figarova svatba Barbarina, B.Smetana Hubička- Barče) v brněnské Redutě (F.Humperlink Perníková chaloupka –Mařenka) vystupovala rovněž v rolích G. Rossini La cambiale di matrimonio-Fanny, V.Blodek V studni-Lidunka A.Dvořák Rusalka- První žínka W.A .Mozart Kouzelná flétna-Pamina, Don Giovanni-Zerlina.


Spolupracovala a spolupracuje s předními českými dirigenty jako Mario Klemens, Stanislav Macura, Chaloupecký, Petr Šumník, Tomáš Hanus, Leoš Svárovský, Ondřej Kukal, Milan Kanak, a dalšími.


V letech 1994-1996 působila na brněnské konzervatoři jako profesorka operního zpěvu.
Je výbornou interpretkou komorní,kantátové a oratorní tvorby(J.S .Bach Magnificat, Matoušovy pašije,Kantáta č. 51 W.A.Mozart Vesperae solennes de Confessore, Requiem, Korunovační mše, Velká mše c moll, G.Fauré Requiem,A.Dvořák Stabat mater, Te Deum, atd ...). Spolupracuje s našimi i zahraničními hudebními tělesy FOK,Filharmonie Hradec Králové,Zlínská filharmonie,Orchestr Primavera, National Symphony Orchestra,Ensemble baroque de Toulouse, Ensemble orchestral D‘Aquitaine, Collegium Musicum D’Aquitaine,LOrchestre Symphonique Gironde.… . Od roku 1996 umělecky působí ve Francii,spolupracuje s umělci jako Michel Moureau, Eliane Lavail, Dr. Atarah Ben – Tovim ... věnuje se rovněž operetám.

 

Ve svých pěveckých recitálech v zahraničí uvádí mj. díla současných českých skladatelů (Z.Lukáš,F.Emmert,M.Štědron, LSluka, Z.Vaculovičová, M.Vojtíšek, P.Zemek, Zourabichvili , Paul Nougesopéra " Les Esprits de Garonne" résevation et renseignement DELTA ENSEMBLE www.deltaensemble.com…aj.)
Spolu s Brněnským triem Jiří a Šarka Besperátovi Jan Škrlík vystupovala také v pořadech s předními divadelními umělci (Stropnický,Lukavský,Strejček,Lakomý)
Pravidelně spolupracuje s vynikajícími dětskými sbory jako Carmina a Motýli ad.
Nahrává s českým rozhlasem, Radio Proglas a Radio Noe.
Pravidelně vystupuje na festivalech v České republice a ve Francii a v Anglii.


Na CD natočila A.Dvořák Stabat mater.
C.Saint Saëns Coeli Ennarant,Reqiem.
F.Schubert Mše Es dur.
Trio Alienor live in concert
Stella Marisová , originaire du pays de la Patrie de Antonín Dvořák
Ave Maria

Na audiokazetu natočila dila Z.Pololáníka z cyklu Duchovní dílo l


Jako presidentka a spoluzakladatelka Aqvitánské francouzsko-české associace se rovněž touto svojí činností podílí na reprezentaci České republiky v zahraničí.
www.franco-tcheque-aquitaine.com

Version imprimable | Plan du site
(C) MgA. Stella MARISOVA -SIRBEN - Artiste Lyrique - Soliste Soprano - 157 Bd Albert 1er 33130 BEGLES - Bordeaux - Tél./Fax : 0033/(0)5 56 39 80 56